Niedziela 24 marca 2019

Nawracajcie sie

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątek po Mszy św.; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1500.

Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

W piątek w nabożeństwie Drogi krzyżowej uczestniczyć będzie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie przygotowawcze.

Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy ofiary na daninę diecezjalną. Jako parafia jesteśmy zobowiązani przekazać na ten cel 2530 zł. Składamy też ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary na te cele w kopertach składamy do skarbony przy czasopismach. W zakrystii można nabyć świece wielkanocną – paschalik – 7 zł.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która przybliża i wyjaśnia nam wiele spraw związanych z prawem Bożym i życiem według nauki Jezusa Chrystusa.

Parafialna pielgrzymka będzie w dniach od 22 do 25 lipca. Odwiedzimy:

Włocławek – Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki;

Płock: Katedra a w niej m.in. Drzwi Płockie z XII w., miejsce spoczynku władców Polski i książąt mazowieckich;

Otwock (noclegi): dom rekolekcyjny Księży Pallotynów;

Ossów: miejsce Bitwy Warszawskiej w 1920 r. – kaplica, cmentarz poległych, pomnik ks. Ignacego Skorupki, pawilon historyczny;

Sulejówek: Sanktuarium MB Pocieszenia;

Warszawę: Więzienie na Rakowieckiej gdzie więziony i torturowany był ks. arcybiskup Antoni Baraniak, muzeum Żołnierzy Wyklętych; Łazienki, Katedra, Zamek królewski i inne zabytki.

Wilanów: kościół św. Anny, pałac Jana III Sobieskiego;

Niepokalanów: Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. To jedyne miejsce w Polsce i jedno z 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój,

By pielgrzymka doszła do skutku musi być 40 osób. Jeszcze sporo brakuje!