Niedziela 14 kwietnia 2019 r.

Triduum Paschalne

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień – od uobecniania wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.

W poniedziałek o godz. 1730 różaniec do Siedmiu Boleści MB

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Kolbego, patrona naszej parafii.

W poniedziałek i wtorek odwiedziny chorych z sakramentami św.

W czwartek o godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej. Uczestniczy w niej m.in. młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Po Mszy św. pół godziny adoracji przez młodzież.

Wielki Piątek dzień Męki Pańskiej. W dniu tym obowiązuje post ścisły. O godz. 1500 Droga krzyżowa. Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 1800. W dniu tym nie sprawuje się Mszy św.

W sobotę nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 2000 – zabieramy ze sobą świece. Po Mszy św. procesja rezurekcyjna.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w sobotę o godz. 1200, 1300, 1400, przed kościołem.

Adoracja w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 1200 do wieczornej liturgii. Przychodźmy w dowolnym czasie – najlepiej całymi rodzinami.

„Bóg zapłać” za złożone ofiary na daninę diecezjalną oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Wyjazd do kina na film „Miłość i miłosierdzie” dzisiaj o godz. 1650.