Niedziela 13 października 2019

dzien papieski

XXVIII niedziela zwykła

Dzień Papieski

1. Msza św. i spotkanie dla uczestników pielgrzymek na Mazowsze i do Częstochowy odbędzie się dziś w niedzielę o godz. 16.00.
  1. Po Mszy św. zbiórka z okazji Dnia Papieskiego, na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, pomagającą młodzieży z rodzin wielodzietnych uczyć się i studiować.
  1. Trwa Miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe w zwykłe dni o godz. 18.00, a potem Msza św.; w niedzielę o godz. 8.30. W przyszłą niedzielę prosimy, aby różaniec św. poprowadziła I róża różańcowa. Dla dzieci różaniec św. w poniedziałki i piątki o godz. 16.00.
  1. Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w poniedziałek, 14 października. Wszystkim pedagogom, wychowawcom i katechetom składamy serdeczne podziękowania za ich trud, ofiarność i przekazywaną wiedzę oraz wartości wychowawcze i życzymy opieki Bożej i Darów Ducha Świętego w pracy z młodzieżą! Wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na Różaniec św. i Mszę św., w których polecać ich będziemy Matce Bożej i Panu Jezusowi.
  1. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do czwartku po Mszy św..
  1. Dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowia będzie w piątek (18.10) w święto Łukasza Ew., Patrona Służby Zdrowia.
  1. Przyszła niedziela, to III niedziela miesiąca. Składka ofiar na cele gospodarcze i inwestycyjne parafii.
  1. Światowa Niedziela Misyjna przypada za tydzień. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.
  1. Zmarł śp. Andrzej Urbaniak; pogrzeb odbył się w piątek. Zmarła śp. Maria Rybarska, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek...
  2. Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni i jej otoczenia.