Niedziela 20 października 2019

misje1

XXIX niedziela zwykła

1. Dziś niedziela misyjna. Po Mszach św. zbiórka do puszki na Papieskie Dzieła Misyjne, czyli na fundacje Stolicy Apostolskiej wspierającą tysiące misjonarzy i misjonarek na całym świecie.
  2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na cele gospodarcze i inwestycyjne naszej parafii. Jak widzimy, został zamontowany ekran w celu wyświetlania tekstów pieśni, obrazów, filmów itp. Koszt inwestycji, czyli zakupu telewizora, urządzeń, instalacji i montaż zestawu, to blisko 4 tys. zł..
  3. Ministranci Służby Liturgicznej zostali wczoraj w katedrze poznańskiej ustanowieni lektorami: Jakub, Mateusz i Karol oraz Tobiasz ceremoniarzem. Gratulujemy młodzieńcom nowych funkcji liturgicznych ufając, że będą je gorliwie pełnić w naszym kościele w święta i dni powszednie.
  4. Trwa Miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe w zwykłe dni o godz. 18.00, a potem Msza św.; w niedzielę o godz. 8.30. W  przyszłą niedzielę prosimy, aby różaniec św. poprowadziła II róża różańcowa. Dla dzieci różaniec św. w poniedziałek i piątek o godz. 16.00.
  5. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek po Mszy św.
  6. Zebranie Komitetu ds. przygotowania nawiedzenia Matki Boskiej Częstochowskiej odbędzie się w piątek (25 października) po wieczornej Mszy św.. Kto chciałby wspomóc nasze wysiłki, zapraszamy na spotkanie. Jak już to zapowiadaliśmy, w związku z przygotowaniem parafii i świątyni na godne przyjęcie Pani Jasnogórskiej odbędzie się kwesta ofiar poprzez odwiedzenie naszych domów i rodzin przez członków Komitetu. Za ofiarność i życzliwość serdeczne „Bóg zapłać”!
  7. Spotkanie dla rodziców i dzieci I Komunijnych będzie w przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
  8. Powstał pomysł stworzenia chóru parafialnego osób dorosłych. Aranżacją chóru i dyrygenturą zajmie się Pani Hanna Przybylska, nasza organistka. Prośba zatem, aby osoby które chciałyby należeć do chóru zostały na chwilę w kościele po Mszy św.
  9. Kartki na wypominki za zmarłych zostały wyłożone na półce. Białe są na jednorazowe, a żółte na roczne. Jednorazowe proszę wkładać do skarbony przy czasopismach, natomiast roczne będą zbierane w listopadzie. Proszę zaznaczyć dzień, w który mają być wyczytane.
  10. W Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.) będą dwie Msze św.; w kościele o g. 8.00 i na cmentarzu o g. 10.00 z procesją żałobną i poświeceniem grobów. Przypominamy o obowiązku przedłużenia prawa do użytkowania grobu po 20 latach od jego powstania, tzw. prolongata pokładnego.
  11. Msza św. zbiorowa będzie w następny poniedziałek, 28 października.
  12. Podziękowanie dla kierowców od MIVA Polska za złożone ofiary w lipcu z okazji św. Krzysztofa są umieszczone w gablocie.
  13. Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni i jej otoczenia.