Archidiecezja Poznańska

Niedziela 20 października 2019

misje1

XXIX niedziela zwykła 

 1. Dziś niedziela misyjna. Po Mszach św. zbiórka do puszki na Papieskie Dzieła Misyjne, czyli na fundacje Stolicy Apostolskiej wspierającą tysiące misjonarzy i misjonarek na całym świecie.
 2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na cele gospodarcze i inwestycyjne naszej parafii. Jak widzimy, został zamontowany ekran w celu wyświetlania tekstów pieśni, obrazów, filmów itp. Koszt inwestycji, czyli zakupu telewizora, urządzeń, instalacji i montaż zestawu, to blisko 4 tys. zł..
 3. Ministranci Służby Liturgicznej zostali wczoraj w katedrze poznańskiej ustanowieni lektorami: Jakub, Mateusz i Karol oraz Tobiasz ceremoniarzem. Gratulujemy młodzieńcom nowych funkcji liturgicznych ufając, że będą je gorliwie pełnić w naszym kościele w święta i dni powszednie.
 4. Trwa Miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe w zwykłe dni o godz. 18.00, a potem Msza św.; w niedzielę o godz. 8.30. W  przyszłą niedzielę prosimy, aby różaniec św. poprowadziła II róża różańcowa. Dla dzieci różaniec św. w poniedziałek i piątek o godz. 16.00.
 5. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek po Mszy św.
 6. Zebranie Komitetu ds. przygotowania nawiedzenia Matki Boskiej Częstochowskiej odbędzie się w piątek (25 października) po wieczornej Mszy św.. Kto chciałby wspomóc nasze wysiłki, zapraszamy na spotkanie. Jak już to zapowiadaliśmy, w związku z przygotowaniem parafii i świątyni na godne przyjęcie Pani Jasnogórskiej odbędzie się kwesta ofiar poprzez odwiedzenie naszych domów i rodzin przez członków Komitetu. Za ofiarność i życzliwość serdeczne „Bóg zapłać”!
 7. Spotkanie dla rodziców i dzieci I Komunijnych będzie w przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Powstał pomysł stworzenia chóru parafialnego osób dorosłych. Aranżacją chóru i dyrygenturą zajmie się Pani Hanna Przybylska, nasza organistka. Prośba zatem, aby osoby które chciałyby należeć do chóru zostały na chwilę w kościele po Mszy św.
 9. Kartki na wypominki za zmarłych zostały wyłożone na półce. Białe są na jednorazowe, a żółte na roczne. Jednorazowe proszę wkładać do skarbony przy czasopismach, natomiast roczne będą zbierane w listopadzie. Proszę zaznaczyć dzień, w który mają być wyczytane.
 10. W Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.) będą dwie Msze św.; w kościele o g. 8.00 i na cmentarzu o g. 10.00 z procesją żałobną i poświeceniem grobów. Przypominamy o obowiązku przedłużenia prawa do użytkowania grobu po 20 latach od jego powstania, tzw. prolongata pokładnego.
 11. Msza św. zbiorowa będzie w następny poniedziałek, 28 października.
 12. Podziękowanie dla kierowców od MIVA Polska za złożone ofiary w lipcu z okazji św. Krzysztofa są umieszczone w gablocie.
 13. Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni i jej otoczenia.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747