Niedziela 27 października 2019

MG 7938

Rocznica poświęcenia własnego kościoła

1. Nabożeństwa różańcowe do czwartku (31.10) o godz. 18.00. Dla dzieci różaniec św. w poniedziałek o godz. 16.00.
  1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek po Mszy św..
  1. Zbiórka ministrantów w środę po wieczornej Mszy św.
  1. W piątek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: w kościele o godz. 8.00 i na cmentarzu o godz. 10.00 wraz z procesją żałobną i poświęceniem grobów. Pamiętajmy, że jest to uroczystość, dlatego istnieje obowiązek udziału we Mszy św.. Nie obowiązują w tym dniu nakazy postne. Z uwagi na to, że Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w I piątek miesiąca, obchód chorych będzie za tydzień 8 listopada.
  1. 1 listopada od godz. 12.00 do soboty włącznie można uzyskać odpust zupełny w kościołach i kaplicach za duszę jednej osoby zmarłej. Warunki odpustu są umieszczone w gablocie.
  1. Wymienianki (Zaduszki) można składać do skarbony. Roczne będą zbierane w listopadzie. Pamiętajmy też, że chrześcijanie nie obchodzą pogańskich praktyk Halloween. W naszej szkole 31 października będzie balik Świętych dla dzieci.
  1. Przypominam o obowiązku przedłużenia prawa do użytkowania grobu po 20 latach od jego powstania.
  1. Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych obchodzimy 2 listopada, dzień Zaduszny, to też I sobota miesiąca Msza św. za zmarłych z ostatniego roku, czyli od 1 listopada 2018 roku do 31 października 2019 roku będzie odprawiona w dzień zaduszny o godz. 10.00. W czasie Mszy św. proszę, aby ktoś z rodziny osoby zmarłej zapalił świece przy krzyżu.
  1. Ofiary złożone w czasie ostaniach zbiórek: Na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia (dzień Papieski) – 567 zł; na Papieskie Dzieła Misyjne – 312 zł; na cele gospodarcze parafii – 3.758 zł i wpłaty na konto parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać”! Trwa też zbiórka ofiar na cele przygotowania naszej parafii i świątyni na nawiedzenie Matki Boskiej Częstochowskiej w znaku ikony Jasnogórskiej.
  2. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul.  Szkolnej i Kościuszki za ofiarną i serdeczną dbałość o piękno naszej świątyni w miesiącu październiku. W listopadzie prosimy o tę posługę parafian z ul. Nowej nr 1,2,6,7,  a koordynacją zajmuje się Pani Zofia Figler. Serdeczne Podziękowanie dla Pań, które uporządkowały grotę Matki Bożej; dla Panów I ministrantów za malowanie ogrodzenia; dla Pana Kościelnego za odmalowanie masztów.