Niedziela 1 grudnia 2019

adwent 1 ndz

I Niedziela Adwentu

1. Nowy rok liturgiczny rozpoczynamy pod hasłom „Wielka tajemnica wiary”.

2. Roraty, czyli Msze św. o Matce Bożej w Adwencie w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w piątek o godz. 17.30; w środę o godz. 6.30 (po Mszy św. śniadanie dla dzieci w salce parafialnej). Dzieci będą zbierać obrazki na planszę

3. Trwa przygotowanie do oddania się Matce Bożej w akcie zawierzenia. Kolejna (druga) konferencją z tego cyklu będzie w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy także te osoby, które nie mogły przyjść w ubiegły czwartek, aby posłuchały o możliwości oddania się pod opiekę Matki Najświętszej.

4. Odwiedziny chorych z sakramentami św. nie będą w piątek, ale później, przed świętami.

5. Spowiedź św. z okazji I piątku od godz. 16.30 do 17.30. Po Mszy św. nauka przed Chrztem św.. W I piątek taca na biedne kościoły.

6. Poświecenie medalików dzieciom I Komunijnym będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00

7. „Godzina łaski” związana jest ze świętem Niepokalanego Poczęcia NMP (8.12.). W przyszłą niedzielę od godz. 12.00 do 13.00 będzie możliwość indywidualnej modlitwy w kościele w ramach „Godziny łaski”.

8. Zbiórka na Kościół na Wschodzie będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św.. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne.

9. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duże po 13 zł, małe po 6 zł), opłatki i lampiony (20 zł) na roraty są do nabycia w kaplicy po Mszy św.

10.Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek, 17 grudnia.

11.Akcję dobroczynną „Podziel się słodyczami i inną żywnością” rozpoczynamy z dniem dzisiejszym, czyli z I niedzielą Adwentu. Można przynieść do kościoła i złożyć w koszu produkty żywnościowe, takie jak: makarony, cukier, konserwy, dania w puszkach, słodycze itp.. Parafialna Caritas przygotuje z tego co zbierzemy paczki na święta dla osób samotnych, chorych i innych potrzebujących.

12.Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Nowej za dbałość o piękno naszej świątyni w miesiącu listopadzie. W grudniu prosimy o tę posługę parafian z ul. Parkowej 1- 7, a koordynacją zajmuje się Pani Helena Walęczewska.

13.Bardzo dziękuję Pani Wandzie za wieniec adwentowy, Pani Beacie za przygotowanie obrusów i bielizny kościelnej, ministrantom za ustawienie dekoracji

tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl
Nr konta: