Niedziela 29 marca 2020

Wielki Post 5

V Niedziela Wielkiego Postu

Transmisja Mszy św. z naszego kościoła online poprzez Facebook parafialny  dziś w niedzielę o godz. 10.30. Po Mszy św. zaśpiewamy Gorzkie Żale.

Trwa nadal stan epidemii w naszej Ojczyźnie i w bardzo wielu krajach całego świata. Liczba osób biorących udział w nabożeństwach w kościele została ograniczona do pięciu poza kapłanem i obsługą liturgiczną. Zachęcam do jeszcze intensywniejszej modlitwy codziennej, odmawiania w rodzinach Różańca św., odprawiania w domach nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Jedynie pełną ufności i żarliwości modlitwą możemy wybłagać u Wszechmogącego Boga ustanie śmiertelnej zarazy. Pociecha i nadzieja jest zawsze w Panu naszym, Zbawicielu Jezusie Chrystusie i Jego Matce, Pani naszych losów.

Nie będzie parafialnej Spowiedzi św. wielkanocnej z udziałem kapłanów z innych parafii z uwagi na stan epidemii.

Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty będzie od poniedziałku do soboty (poza środą) od godz. 17.00 do 17.50 w kościele, a także w Wielkim Tygodniu. W świątyni nie może przebywać więcej niż pięcioro penitentów, którzy zachowają odpowiednie odstępy między, sobą przynajmniej 2m.. Po wyspowiadaniu udają się do kaplicy i tam będzie udzielona Komunia św.   pięciu osobom.

Niedziele Palmową, czyli Męki Pańskiej obchodzimy za tydzień. Proszę, aby w naszych domach przygotować gałązki palmowe, które pobłogosławimy z kościoła z intencją objęcia całej parafii. W domach można gałązki palmowe pokropić wodą święconą.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby Kościoła; za składane też na konto parafialne poprzez przelewy internetowe.

Obchód chorych z sakramentami św. będzie w Wielką Środę, ale tylko do tych osób, które potwierdzą chęć odwiedzin.

Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Poznańskiej (nry parzyste, 12 – 60), Towarowej, Świerkowej i Malwowej za dbałość o piękno i czystość naszej świątyni w miesiącu marcu. W kwietniu  prosimy o tę posługę Parafian z ul. Kolejowej, Podgórnej, Lipowej i Poznańskiej (nry nieparzyste), a koordynacją zajmuje się Pani Zofia Ciołek.