Niedziela 8 czerwca 2020

Serce Jezusa

Niedziela, Trójcy Świętej, uroczystość

Msze św. w niedzielę o godz. 8.30, 10.30 i 19.00

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.00, potem Msza św., w środę po rannej Mszy św..

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej obchodzimy w czwartek (11.06.). Msza św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy uroczysta parafialna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Z uwagi na znoszenie ograniczeń dotyczących stanu pandemii w naszym kraju procesja eucharystyczna w Boże Ciało może odbyć się ulicami  parafii. Procesja zatem przejdzie wzorem lat ubiegłych ulicami: Bukowską, Szkolną, Kościuszki i Jeziorną z Błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu na cztery strony świata przed wejściem do kościoła. Proszę, aby I ołtarz przygotowała parafialna Caritas, II ołtarz parafianie z ul. Bukowskiej i Szkolnej, III ołtarz Wspólnota Żywego Różańca i Różańca Rodzin, a IV ołtarz Ochotnicza Straż Pożarna i Rada Sołecka Strykowa. Baldachim w Boże Ciało poniosą druhowie strażacy, a w czasie Oktawy proszę o tę posługę ojców dzieci I Komunijnych. W Boże Ciało pamiętajmy o udziale we Mszy św.; procesja nie zastępuję Mszy św.. Pamiętajmy o udekorowaniu wszystkich naszych posesji, domów i trasy procesji.

O udział w procesji bardzo proszę poczty sztandarowe, dziewczęta do Różańca, dziewczynki do sypania kwiatów. Próba dla dziewczynek do sypania kwiatków we wtorek o godz. 17.00.

W Oktawie Bożego Ciała Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00.  W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

Katecheza dla kandydatów do bierzmowania będzie w sobotę (13.06.). Kl. VII o godz. 10.00; kl. VIII o godz. 10.45.

Serdecznie dziękujemy za dbałość o czystość i piękno w naszej świątyni.

Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Daniel Szymczak, st. wolny, par. Matki Bożej Częstochowskiej i Martyna Szulc, st. wolny, par.  św. Maksymiliana w Strykowie. Zap. I

Remigiusz Piotr Badziński, st. wolny, par.  św. Maksymiliana w Strykowie i Dominika Bieniasz, st. wolny, par. św. Jana Pawła II w Luboniu. Zap. I.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w/w nupturientów zobowiązany jest w sumieniu do zgłoszenia ich duszpasterzowi parafii.