Niedziela 28 czerwca 2020

chleb

XIII Niedziela zwykła

Biały Tydzień dzieci I Komunijnych rozpoczynamy od dnia dzisiejszego. Dzieci przychodzą w strojach liturgicznych na msze św..

Msze św. w niedzielę o godz. 8.30, 10.30 i 19.00.

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa jeszcze jutro i we wtorek o godz. 18.00, potem msza św. (w niedzielę po mszy św. o godz. 19.00). Przypominam kandydatom do bierzmowania o uczestniczeniu w nabożeństwach.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele gospodarcze parafii w ubiegłą niedzielę w wysokości 2.642 zł (w kopertach ofiary złożyło 28 rodzin).

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca lipca. Obchód chorych z sakramentami św. w piątek od godz. 8.00; proszę potwierdzić zamiar przyjęcia posługi duszpasterskiej przez chorego.

Spowiedź św. w I piątek od godz. 17.00 do 18.00.

Nauka przed Chrztem św. w piątek po wieczornej Mszy św.

Różaniec fatimski i Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Najświętszej w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy do modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkich parafian, w tym szczególnie Wspólnotę Żywego Różańca i Różańca rodzin.  Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej. Proszę parafialną Caritas o przygotowanie spotkania.

Serdeczne „Bóg zapłać” rodzicom dzieci I Komunijnych za posprzątanie kościoła, terenu przykościelnego i upiększenie kwiatami naszej świątyni. W miesiącu lipcu o tę posługę proszę parafian z ul. Polnej i Jeziornej.

Zapowiedź przedślubna:

Dawid Szymański, st. wolny, par.  św. Maksymiliana w Strykowie i Anna Kempa, st. wolny, par. Narodzenia NMP w Imielnie, k. Gniezna. Zap. II.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w/w nupturientów zobowiązany jest w sumieniu do zgłoszenia ich duszpasterzowi parafii.