Archidiecezja Poznańska

Niedziela 20 września 2020

kosciol

XXVI niedziela zwykła

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dziś złożone na cele inwestycyjne i gospodarcze naszej parafii. Nasza wspólnota utrzymuje się i finansuje wszelkie inwestycje tylko i wyłącznie z ofiar parafian. Dlatego jeszcze raz za zrozumienie i życzliwość serdecznie dziękuję!

Po Mszy św. dziś także zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek po Mszy św.

Nowenna do św. Maksymiliana Kolbe we wtorek po Mszy św., a Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek.

Spotkanie dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców będzie w niedzielę 27.09. o godz. 10.30.

Dzieci składają dziś kupony z pisemka „Maksio”, a kto nie ma pisemka, to można je pobrać z półki. Tam też najnowsze numery Gościa niedzielnego, Przewodnika katolickiego, a także miesięczniki Misyjne Drogi, Rycerz Niepokalanej.

Msza św. zbiorowa będzie odprawiona w najbliższy czwartek.

Dzień Uchodźców i Migrantów obchodzimy za tydzień w niedzielę. Zbiórka ofiar po Mszach św. na pomoc dla tychże osób, a szczególnie dla poszkodowanych przez pożar na wyspie w Grecji.

Młodzież i osoby dorosłe, które z jakiś powodów nie ukończyły nauki religii w zakresie szkoły ponadpodstawowej proszę o zgłoszenie się i zapisanie do końca września na zajęcia katechezy parafialnej. Zajęcia z katechezy dla tych osób będą się odbywały w soboty,  dwa razy w miesiącu, w salce parafialnej w Stęszewie. Pragnę przypomnieć, że ci, którzy nie ukończyli katechezy w szkole ponadpodstawowej nie mogą pełnić funkcji rodzica chrzestnego, świadka Bierzmowania, a przede wszystkim nie mogą zawrzeć małżeństwa kanonicznego.

Serdeczne podziękowanie za dbałość o piękno naszej świątyni.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747