Niedziela 27 września 2020

raniec

XXVI niedziela zwykła

Na cele gospodarcze parafii w ubiegłą niedzielę zebrano 2.832 zł (ofiar z kopert 32, 4 wpłaty na konto). Serdeczne „Bóg zapłać”! Dziś z okazji dnia Migranta i Uchodźcy na prośbę Ojca św. Franciszka zbiórka ofiar po Mszy św. do puszki na poszkodowanych uchodźców przez pożar na wyspie w Grecji.

Pogrzeb śp. Mariusza Rożka będzie we wtorek o g. 11.00. Wieczny odpoczynek

Nowenna do św. Maksymiliana Kolbe we wtorek po Mszy św.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek po Mszy św..

Miesiąc Różańca św. rozpocznie się w czwartek, 1 października. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe w zwykłe dni o godz. 18.00 potem Msza św., a w niedzielę o godz. 8.00.

Specjalnie dla dzieci różaniec św. będzie również w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30. Dlatego zapraszamy wszystkie dzieci do kościoła na różaniec św. w najbliższy czwartek (1.10.) o godz. 16.30.

Rodziców uczniów klas VII zapraszam na różaniec św., Mszę św. i krótkie spotkanie w czwartek o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października.

Obchód chorych z sakramentami św. w piątek od godz. 8.00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

Spowiedź św. przed każdą mszą św. a szczególnie w I piątek miesiąca od godz. 17.00 – 18.00. Bardzo proszę rodziców i pozostałych parafian, aby zachęcali dzieci i sami dali im przykład zbierania tzw. Dziewięciu Pierwszych Piątków miesiąca. Spowiedź św. może być odprawiona w piątek lub w inny dzień, ale w I piątek miesiąca należy przyjąć Komunię św.!

W I sobotę miesiąca Różaniec św. o godz. 8.30 i Msza św. wotywna o Matce Bożej o godz. 9.00.

Różaniec św. w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 proszę, aby poprowadziła I Róża Żywego Różańca.

Serdecznie dziękujemy parafianom z ul.  Nowej (cz. I) z Panią Zofią za dbałość o piękno naszej świątyni w miesiącu wrześniu. W październiku prosimy o tę posługę parafian z ul. Nowej nr 12 – 60, Leśnej i Łąkowej a koordynacją zajmuje się Pani Aleksandra Skałecka.