Archidiecezja Poznańska

Niedziela 11 października 2020

figura 

XXVIII niedziela zwykła 

Dziś przeżywamy XX dzień Papieski, wspominając życie, dzieło i posługę duchową całej ludzkości św. Jana Pawła II. Hasło tego dnia to zawołanie przyjęte przez Ojca św. czyli Totus Tuus. Po Mszach św. zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, pomagającą młodzieży z rodzin wielodzietnych uczyć się i studiować.

Trwa Miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe w zwykłe dni o godz. 18.00, a potem Msza św.; w niedzielę o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę prosimy, aby różaniec św. poprowadziła I Wspólnota Rodziców modlących się za dzieci. Dla dzieci różaniec św.  w poniedziałek i w czwartek o godz. 16.30.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek we wtorek i w środę. Intencje Mszy św. na przyszły rok będzie można zamawiać od poniedziałku po Mszach św. w biurze parafialnym.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w środę, 14 października. Wszystkim pedagogom, wychowawcom i katechetom składamy serdeczne podziękowania za ich trud, ofiarność i przekazywaną wiedzę oraz wartości wychowawcze oraz życzymy opieki Bożej i Darów Ducha Świętego w pracy z młodzieżą! Wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy w środę o godz. 18.00 na Różaniec św. i Mszę św., gdzie będziemy ich polecać Matce Bożej i Panu Jezusowi.

Różaniec św. do Siedmiu Boleści Matki Bożej w czwartek, 15(10.) o g. 18.00.

Katecheza przed Bierzmowaniem w sobotę (17.10.) dla kl. VIII o g. 10.00; kl. I ponadpodstawowej o g. 10.45. 

Dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowia obchodzimy w przyszłą niedzielę (18.10) w święto Łukasza Ew., Patrona Służby Zdrowia.

Przyszła niedziela, to III niedziela miesiąca. Składka ofiar na cele gospodarcze i inwestycyjne parafii.

Światowa Niedziela Misyjna przypada również za tydzień. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

W związku z rozszerzaniem się pandemii koronawirusa proszę o zakrywanie nosa i ust w przestrzeni świątynnej i na terenie kościelnym oraz dziękuję za przestrzeganie zasad sanitarnych. Od przyszłej niedzieli, aby umożliwić obecność na mszach św. w mniejszym gronie, zostanie przywrócona wieczorna Msza św. w niedzielę o godz. 18.00.

Msza św. zbiorowa będzie odprawiona 28 października.

Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Bardzo dziękuję Paniom Marii i Beacie za wysprzątanie magazynku na chórze kościelnym.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747