Archidiecezja Poznańska

Niedziela 18 października 2020

MB Rozancowa

XXIX niedziela zwykła

Msze św. w niedzielę w naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 18.00.

Dziś niedziela misyjna. Po Mszach św. zbiórka do puszki na Papieskie Dzieła Misyjne, czyli na fundacje Stolicy Apostolskiej wspierającą tysiące misjonarzy i misjonarek na całym świecie.

Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych dziś po Mszy św. o godz. 10.30.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na cele gospodarcze i inwestycyjne naszej parafii. Trwa budowa dalszej części chodnika na cmentarzu i ołtarza polowego. Koszt inwestycji to ok. 8 tys. zł.. Do tej pory w tym roku ofiarę na daninę diecezjalną złożyły 193 rodziny, a ofiarę na cele gospodarcze naszej parafii od stycznia br. 112 rodzin.

Trwa Miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe w zwykłe dni o godz. 18.00, a potem Msza św.; w niedzielę o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę prosimy, aby różaniec św. poprowadziła II róża rodziców modlących się za dzieci. Dla dzieci różaniec św.  w poniedziałek i w czwartek o godz. 16.30.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek po Mszy św.

Kartki na wypominki jednorazowe za zmarłych zostały wyłożone na półce.  Proszę zaznaczyć dzień, w który mają być wyczytane. Kartki na wypominiki całoroczne będą wyłożone w listopadzie.

W Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.) będą dwie msze św.; w kościele o g. 8.30 i na cmentarzu o g. 10.30 z procesją żałobną i poświeceniem grobów. Przypominamy o obowiązku przedłużenia prawa do użytkowania grobu po 20 latach od jego powstania, tzw. prolongata pokładnego. Kolejny raz wyrzucono śmieci domowe na cmentarzu. Tym razem wory z płachtami foli od izolacji murów. Zdjęcia tych śmieci są umieszczone w gablocie. Może ktoś wie skąd mogą pochodzić? Proszę o informację.

Msza św. zbiorowa będzie 28 października.

Podziękowanie dla kierowców od MIVA Polska za złożone ofiary w lipcu z okazji św. Krzysztofa są umieszczone w gablocie.

W związku z pandemią koronawirusa proszę o zakrywanie nosa i ust w przestrzeni świątynnej i na terenie kościelnym oraz dziękuję za przestrzeganie zasad sanitarnych. Gdy w mszy św. posługuje nadzwyczajny szafarz Komunii św., to proszę o podchodzenie do niego osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Ograniczenia ilości wiernych w kościele do 60 osób w naszej świątyni. Ofiarę na utrzymanie parafii będzie można też składać w ciągu tygodnia na mszach św..

Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni i jej otoczenia.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747