Niedziela 8 listopada 2020

slowo

XXXII niedziela zwykła

W czasie nabożeństw w naszym kościele, z uwagi na ograniczenia epidemiczne, może od soboty (7.11.) uczestniczyć 28 osób.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek po wieczornej Mszy św..

Święto Niepodległości naszej Ojczyzny (11 listopada) obchodzimy w środę. Msze św. jak w niedzielę (godz. 8.30. 10.30 i 18.00). Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Na sumie będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny. Po Mszy św. udamy się przed postument św. Jana Pawła II, pomodlimy się tam za naszą Ojczyznę, złożymy kwiaty i odśpiewamy hymn państwowy. Pamiętajmy, aby wywiesić w naszych domach flagi biało – czerwone.

Nowenna do św. Maksymiliana po Mszy św. we wtorek, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek.

W przyszłą niedzielę składka na cele gospodarcze parafii, na spłatę inwestycji na cmentarzu parafialnym.

Różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej w niedzielę o godz. 8.00 (15 dzień miesiąca).

Kartki na wypominki Roczne zostały wyłożone na półce. Proszę też zabrać kartki dla tych naszych bliskich, sąsiadów, seniorów, którzy z racji pandemii nie mogą przybyć do kościoła. Wpisujemy najbliższych zmarłych, a ofiarę składamy, jak to jest w zwyczajach parafialnych – „od duszy”, czyli od imienia i nazwiska. Wyjaśnienie i minimalna kwota ofiary są podane na kartkach.

Zmarły śp. Jadwiga Szymkowiak, i śp. Krystyna Teszner; pogrzeby odbędą się we wtorek o godz. 11.30 i 14.00. Wieczny odpoczynek...

Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni i jej otoczenia.

Zapowiedź przedślubna:

Michał Stróżyk, st. wolny, par. św. Maksymiliana w Strykowie i Barbara Musioł, st. wolny, NMP Królowej Polski w Czernicy. Zap. I.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w/w nupturientów zobowiązany jest w sumieniu do zgłoszenia ich duszpasterzowi parafii.