Niedziela 29 listopada 2020

Adwent1

I Niedziela Adwentu

Nowy rok liturgiczny rozpoczynamy pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy ”.

Roraty, czyli Msze św. o Matce Bożej w Adwencie z uwagi na pandemię będą tylko dwa razy w tygodniu w poniedziałek i w piątek o godz. 17.00; Dzieci będą zbierać obrazki na planszę.

Wypominki roczne można składać jeszcze do poniedziałku włącznie.

Biuro parafialne czynne we wtorek i w czwartek po Mszy św..

Odwiedziny chorych z sakramentami św. nie będzie z powodu pandemii. Być może uda się to przed Świętami Bożego Narodzenia. W sytuacji niebezpieczeństwa śmierci proszę o wezwanie mnie do chorego.

Spowiedź św. z okazji I piątku od godz. 16.00 do 17.00. Po Mszy św. nauka przed Chrztem św..

Czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem będzie w przyszłą niedzielę między Mszami św. od godz. 9.30 do 10.30.

Zbiórka na Kościół na Wschodzie będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św.. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne.

Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duże po 15,50 zł, małe po 7 zł), i opłatki oraz lampiony na roraty są do nabycia po Mszy św..

Spowiedź św. adwentowa każdego dnia przed Mszą św.

Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Parkowej 1- 7 z p. Sylwią Osińską za dbałość o piękno naszej świątyni w miesiącu listopadzie. W grudniu prosimy o tę posługę parafian z ul. Park i Parkowej 8 – 11 oraz ul. Krótkiej, a koordynacją zajmuje się Pani Alina Górecka.

Bardzo dziękuję Pani Wandzie za wieniec adwentowy, Pani Beacie za przygotowanie obrusów i bielizny kościelnej, ministrantom za ustawienie dekoracji.