Niedziela 17 stycznia 2021

Zima 2021 7

II Niedziela zwykła

Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan rozpocznie się w poniedziałek, 18 stycznia.

Trwają spotkania kolędowe w kościele z mieszkańcami poszczególnych ulic naszej parafii. W tym tygodniu zapraszam na godz. 18.00 rodziny z:

Poniedziałek, 18.01. – ul. Kościuszki

Wtorek, 19.01. – ul. Polna i ul. Szkolna

Czwartek, 21.01. – ul. Jeziorna i ul. Łanowa

Piątek, 22.01. – Strykówko i rodziny, które nie mogły wziąć udziału w kolędzie w wyznaczonym terminie

Przebieg Mszy św. „kolędowej”:

Msza św. w intencji rodzin z podanych ulic.

Po Komunii św. krótkie wspólne śpiewanie kolęd.

Po Liturgii przedstawiciel rodziny otrzyma buteleczkę wody święconej, książeczkę do modlitwy, obrazek i tekst modlitwy do poświecenia domu.

W czasie Mszy św. będzie zbierana „ofiara kolędowa” (proszę, aby umieścić ją w kopercie i dobrze byłoby podpisać)

Po Mszach św. kolędowych można zamówić intencje Mszy św. i załatwić sprawy biurowe.

Spotkanie dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców będzie w przyszłą niedzielę (24.01.) na Mszy św. o godz. 10.30.

Składka na potrzeby gospodarcze naszej parafii z uwagi na trwające spotkania kolędowe będzie przeprowadzona w ostatnią niedzielę miesiąca (31.01).

Na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Chorwacji odbędzie się zbiórka ofiar także za tydzień w niedzielę, do puszki po Mszach św.

Msza św. zbiorowa będzie odprawiona w dniu 29 stycznia (w piątek).

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu przypada w naszej parafii na dzień 5 lutego (piątek). Będzie to także rocznica Nawiedzenia Matki Boskiej Częstochowskiej naszej wspólnoty.

Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni.

Zapowiedź przedślubna:

Maciej Marian Łukasik, st. wolny, par. św. Maksymiliana w Strykowie i Zuzanna Giera, st. wolny, par. św. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie. Zap. II.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w/w nupturientów zobowiązany jest w sumieniu do zgłoszenia ich duszpasterzowi parafii.