Archidiecezja Poznańska

Ogłoszenia 12.09.2021

XXIV niedziela zwykła

  Róża Czacka - niewidoma święta, założycielka Lasek | Polska Times

  

 1. Dziś Beatyfikacja ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisja w TVP o g. 12.00. Rozpoczynamy także Tydzień Wychowania i dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 9.30 do 10.30.

 1. Spowiedź św. i Komunia św. wielkanocna została przedłużona w tym roku do wtorku (14.09.), czyli święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

 1. Rodziców młodzieży, która ma przyjąć sakrament Bierzmowania proszę o wzięcie udziału w spotkaniu we wtorek (14.09.) o godz. 18.00.

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i w czwartek po Mszy św..

 2. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej odmówimy 15 vwrześnia, we środę o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy!
 1. Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polskiej Młodzieży obchodzimy w sobotę, 18 września. Wszyscy kandydaci do Bierzmowania wraz ze swoimi świadkami wezmą udział we Mszy św. w sobotę (18.09.) o godz. 18.00.

 1. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

 1. Próba scholi, chórku dla dzieci w sobotę o godz. 10.45. Zapraszamy dziewczynki do śpiewania na chwałę Panu!

 1. Zbiórka ofiar na cele gospodarcze i inwestycyjne naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę (19.09.). Po Mszach także zbiórka ofiar do puszek na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie.

 1. Dzieci najmłodsze i starsze do klasy Szóstej otrzymują po Mszy św. specjalną kartę „z owieczką”. Za tydzień w niedzielę, przynosimy rozwiązanie rebusa, odcinając kupon. Karteczki należy przechowywać w domu i okazać w czasie kolędy.

 1. Pielgrzymka do Częstochowy, na Jasną Górę ma odbyć się 9 października w sobotę. Koszt przejazdu autokarem wraz z ubezpieczeniem wynosi 100 zł. Przy zapisie należy podać nr Pesel. Pielgrzymka do Matki Bożej Jasnogórskiej jest zarazem naszym parafialnym podziękowaniem za Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, które miało miejsce 5 i 6 lutego 2020 roku. Zapisy trwają!

 1. Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747