Archidiecezja Poznańska

Ogłoszenia 31.10.2021

XXXI Niedziela zwykła

 IMG 9970292A0442 MG 8655IMG 0454   

...a teraz kolej na Ciebie i mnie, by świętymi być...

 

 1. Jutro, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: w kościele o godz. 8.30 i na cmentarzu o godz. 10.30 wraz z procesją żałobną i poświęceniem grobów. Pamiętajmy, że jest to uroczystość, dlatego istnieje obowiązek udziału we Mszy św..

 2. 2 listopada, w dzień Zaduszny, można uzyskać odpust zupełny w kościołach i kaplicach za duszę jednej osoby zmarłej, a także od 1 do 30 listopada wraz z nawiedzeniem cmentarza. Warunki odpustu są umieszczone w gablocie.

 3. Wymienianki (Zaduszki) można składać do skarbony. Kartki na wymienianki Roczne będą wyłożone i zbierane w listopadzie. Pamiętajmy też, że chrześcijanie nie obchodzą pogańskich praktyk Halloween. W naszej szkole odbył się balik Świętych dla dzieci.

 4. Przypominam o obowiązku przedłużenia prawa do użytkowania grobu po 20 latach od jego powstania.

 5. Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych obchodzimy 2 listopada, dzień Zaduszny, (wtorek). Msza św. za zmarłych z ostatniego roku, czyli od 1 listopada 2020 roku do 31 października 2021 roku będzie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00. W czasie Mszy św. proszę, aby ktoś z rodziny zapalił świeczkę przy ołtarzu w czasie wyczytywania nazwiska zmarłej osoby. Świece będą przygotowane.

 6. Modlitwy za zmarłych polecanych w Zaduszkach będą w czwartek, w piątek i w przyszły poniedziałek o godz. 17.30.

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada.

 8. Obchód chorych z sakramentami św. w piątek od godz. 8.00. Proszę zgłaszać chorych.

 9. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16.45 do 17.30.

 10. Nauka przed Chrztem św. w piątek po Mszy św.

 11. W I sobotę Różaniec św. o godz. 8.30 i Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Najświętszej o gosdz. 9.00.

 12. Spotkanie dla dzieci I Komunijnych w sobotę w salce parafialnej o godz. 10.00.

 13. Wyjazd do kina do Buku na film pt. „Fatima” także w sobotę o godz. 19.45. Proszę o zgłoszenie się chętnych kierowców.

 14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę od godz. 9.30 do 10.30.

 15. Pielgrzymka do Lichenia odbędzie się 20 listopada (w sobotę). Zapraszamy dzieci I Komunijne z obecnego i zeszłego roku z rodzicami, a także wszystkich innych chętnych. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki wraz z ubezpieczeniem - 55 zł.

 16. Ofiary złożone w czasie ostaniach zbiórek: Na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia (dzień Papieski) – 340 zł, a na Papieskie Dzieła Misyjne – 467 zł; Serdeczne „Bóg zapłać” także za ofiary na daninę i cele gospodarcze parafii.

 17. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Park, Parkowej i Krótkiej z Panią Aliną Górecką za dbałość o czystość naszej świątyni w miesiącu październiku. W listopadzie prosimy o tę posługę parafian z ul. Poznańskiej (numery parzyste), Malwowej, Świerkowej i Towarowej, a koordynacją zajmuje się Pani Agnieszka Wiśniewska.

 

 

Warunki uzyskania odpustu zupełnego

za duszę osoby zmarłej

od 1 do 30 listopada

  

1 listopada od godz. 12.00 do 2 listopada, do godz. 24.00:

 

 • nawiedzenie świątyni, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do grzechu.

 • od 1 do 30 listopada można też ofiarować łaskę odpustu zupełnego pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i odmówienia modlitwy za zmarłych oraz przyjęcia Komunii św.

 • każdego dnia (od 1 do 30 listopada) można uzyskać odpust zupełny za jedną duszę osoby zmarłej.

 Odpust, to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony, pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła. Każdy wierny może uzyskać odpusty dla siebie lub ofiarować je za zmarłych. (KKK, 1471)

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747