Ogłoszenia duszpasterskie 12 grudnia 2021

III Niedziela Adwentu

Roraty

1. Roraty w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w piątek o godz. 17.00; w środę o godz. 6.45 (po Mszy św. śniadanie dla dzieci w salce parafialnej).

1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i w piątek po Mszy św.

2. Różaniec św. do Siedmiu Boleści Matki Bożej z racji 15 dnia miesiąca w środę po rannej Mszy św. (ok. g. 7.30).

3. Do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom oraz opłatki w kaplicy.

4. Na dary serca, produkty żywnościowe, słodycze czekamy do przyszłej niedzieli. Później nasza parafialna Caritas przygotuje dla osób najbardziej potrzebujących i chorych paczki na święta. Za złożone już do tej pory dary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

5. Przyszła niedziela, to III niedziela miesiąca. Składka na cele gospodarcze i inwestycyjne naszej parafii.

6. Spowiedź św. adwentowa będzie w poniedziałek, 20 grudnia.

7. Odwiedziny chorych z sakramentami św. będą 21 grudnia, we wtorek.

8. Wizyta duszpasterska - według ostatnich wytycznych Kurii Metropolitalnej w Poznaniu (z dn. 13.12.br.) -  odbywać się będzie podobnie, jak w roku ubiegłym, czyli w kościele  podczas nabożeństw. Rodziny, które życzyłyby sobie wizyty kolędowej kapłana będą mogły to uczynić poprzez zaproszenie. Terminy kolędy indywidualnej zostaną podane w przyszłą niedzielę. Plan kolędowy zatem podany w ostatnią niedzielę stał się więc nieaktulany!

10. Pasterki w tym roku o godz. 22.00 i 24.00. W w ciągu dnia w Boże Narodzenie Msze św. o godz. 8.30 i 10.30.

Ojciec św. Franciszek mianował ks. dr Jana Glapiaka biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej. Sakrę biskupią Ks. Biskup nominat otrzyma w przyszłą niedzielę (19 grudnia) o godz. 15.00 w katedrze poznańskiej. Transmisja uroczystości będzie w TVP 3 oraz w Telewizji Trwam. Pamiętajmy w modlitwach o nowym naszym biskupie.