Archidiecezja Poznańska

Boże Narodzenie 2021

Ogłoszenia duszpasterskieBoże Narodzenie to najbardziej zdumiewające wydarzenie w historii -  wiadomosci.com

  W betlejemską noc aniołowie ogłosili światu radosną wieść. Swoje orędzie rozpoczęli od słów „nie bójcie się”! My też nie bójmy się przyjąć Chrystusa do siebie, do swego domu. Nie lękajmy się stawać jak dzieci – bezbronne ale ufne. Zacznijmy dostrzegać Boga w drugim człowieku.

Wszystkim naszym drogim Gościom i parafianom niechaj Nowonarodzony Jezus, Syn Boży i nasz Zbawiciel rączką swoją błogosławi, niechaj wspiera w dobrych radach, w dobrym bycie, a dom nasz, nasze parafie, wszystkie wioski z miastami, całą Ojczyznę miłą niechaj zachowa w pokoju, zgodzie i sprawiedliwości.

Szczęść Boże” na Święta!

 W Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) Msze św.: o godz. 8.30 i 10.30 św.. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

 W drugie święto Bożego Narodzenia, czyli w niedzielę Świętej Rodziny, Msze św. według zwykłego planu o godz. 8.30, 10.30 i 18.00. Po Mszach św. zbiórka na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie.

 Spotkanie przy żłóbku w II święto, w niedzielę o godz. 15.00.

 Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękuję Paniom, Panom oraz dzieciom za pomoc przy dekoracji kościoła. Swoją szczególną wdzięczność kieruję do Pań z Caritas parafialnej (Pań Anny, Beaty, Bogumiły i Danuty) za ustrojenie żłóbka, innym Paniom także za dyżury przy świecach i opłatkach oraz przygotowanie śniadań dla dzieci w czasie porannych rorat. Bardzo dziękuję ministrantom za pomoc przy ustawianiu choinek i stajenki (Oskarowi, Heniowi, Adasiowi, Franciszkowi, Mateuszowi, Pawłowi i Wiktorowi oraz przyszłym Maksiowi i Tymkowi) oraz szczególnie też ich rodzicom. Wielkie „Bóg zapłać” za dary serca, produkty żywnościowe, z których przygotowano paczki dla 17 osób z naszej parafii, a większość zebranych produktów będzie po świętach dostarczona do jadłodajni w Poznaniu. Wielkie „Bóg zapłać” dzieciom z klasy II szkoły podstawowej z Panią Wychowawczynią oraz starszym uczniom za przygotowanie przepięknych stroików świątecznych, które ofiarowali naszym chorym i które zdobią też naszą świątynię. Dziękuję Panu Kościelnemu, Pani Organistce i ministrantom za przygotowanie liturgii.

 Zmarła śp. Maria Czaińska (l. 74). Wieczny odpoczynek...

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747