Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022

VI Niedziela WielkanocnaDJI 0016

Dziś Msza św. I Komunijna o godz. 10.30. Rozpoczynamy „Biały Tydzień”. Dzieci I Komunijne uczestniczą we mszach św. w strojach liturgicznych św. o godz. 18.00. W poniedziałek zapraszamy rodziców chrzestnych, we wtorek będą modlitwy w intencji rodziców, w środę za misje i misjonarzy, w czwartek o powołania w Kościele, a w piątek za Pana Katechetę, Nauczycieli i Wychowawców.

Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej o godz. 18.00. Kandydaci do Bierzmowania powinni uczestniczyć w nich przynajmniej pięć razy.

Od poniedziałku do środy obchodzimy tzw. „dni krzyżowe”, czyli dni modlitwy o dobre urodzaje. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie śpiewana litania do Wszystkich Świętych i udamy się w procesji do krzyży, które są wokół świątyni. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich, którym leży na sercu uproszenie Błogosławieństwa Bożego na dobre urodzaje, by dopisała pogoda i nikomu nie zabrakło chleba. KTO SIĘ MODLI NIGDY CZASU NIE TRACI!

Na cele remontowe naszej parafii w ubiegłą niedzielę zebrano 3.242 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na konto parafialne. Dobiega końca gruntowny remont salki, a także wymieniono pokrycie dachowe na magazynku cmentarnym. Koszt tych inwestycji ok. 37 tys zł..

Propozycja wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i rodziców do Szklarskiej Poręby od 18 do 22.07.. Szczegóły podane są na kartkach. Zapisy do końca maja. Zapraszamy!

Spotkanie dla dzieci Rocznicowych z kl. IV i ich rodziców będzie w następny poniedziałek, 30 maja.

O przygotowanie Ołtarza nr 2 na uroczystość Bożego Ciała proszeni są parafianie z ul. Poznańskiej i Krótkiej. Pozostałe ołtarze budujemy według zwyczaju z lat ubiegłych. Można odebrać hasła eucharystyczne na poszczególne ołtarze.

Serdecznie dziękujemy za dbałość o czystość w naszej świątyni. Wielkie „Bóg zapłać” Pani Jolancie z Mamą za uporządkowanie i przyozdobienie postumentu św. Jana Pawła II. W tym tygodniu o powyższą posługę proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Szkolnej nr 1, 2, 3, 4.

Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprasza uczestników Synodu oraz wszystkich chętnych do udziału w SPOTKANIU PRESYNODALNYM 27. maja (piątek) o g. 19.00 w Kinepolis w Poznaniu.

Celem tego SPOTKANIA jest wspólna modlitwa oraz pierwsze publiczne zaprezentowanie wyników spotkań synodalnych w całej Archidiecezji Poznańskiej. Odbędzie się także publiczna dyskusja na temat przyszłości Kościoła.

Zapowiedź przedślubna:

Janusz Tomasz Maćkowiak, st. wolny, zam. w parafii pw. św. Michała Arch. w Uzarzewie i Dalia Magdalena Najman, st. wolny, par. pw. św. Maksymiliana w Strykowie. Zap. I.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w/w nupturientów zobowiązany jest w sumieniu do zgłoszenia ich duszpasterzowi parafii.