Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022

Niedziela, Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

1. Panie Aneta i Magdalena z naszej parafii zostały dziś w czasie ceremonii, w katedrze poznańskiej, pobłogosławione przez Ks. Biskupa Szymona do sprawowania posługi Lektorek w zgromadzeniu liturgicznym. Gratulujemy i życzymy Paniom wytrwałości oraz satysfakcji duchowej w doniosłym posługiwaniu!

2. Biuro parafialne czynne we wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy św..

3. Spotkanie dla dla dzieci obchodzących Rocznicę I Komunii św. z kl. IV będzie w poniedziałek (30.05.) na Mszy św. o godz. 18.00. Rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę, 5 czerwca o godz. 10.30.

4. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej – już ostatnie dziś o g. 21.00 przy Grocie Matki Bożej oraz w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.00. Od 1 czerwca nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca czerwca. W czwartek modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele; w piątek obchód chorych z sakramentami św. od godz. 8.00. Proszę zgłaszać chorych i starszych parafian, którzy nie mogą uczestniczyć we mszach św. w kościele.

6. Spowiedź św. w I piątek od godz. 17.00 do 18.00.

7. W I sobotę (4.06.) Nabożeństwo różańcowe o godz. 8.30. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej o godz. 9.00.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

9. Można zgłaszać się na wyjazd wakacyjny do Szklarskiej Poręby. Zachęcamy dzieci i rodziców, a także młodzież. Czekamy jeszcze do przyszłej niedzieli! Szczegółowe informacje podane są na karteczkach.

10. Marsz dla Życia odbędzie się 12 czerwca w Poznaniu. Bardzo zapraszamy całe rodziny do wzięcia w nim udziału, aby zamanifestować nasze wsparcie dla prawa do życia dzieci nienarodzonych i wszystkich ludzi. Szczegóły na plakacie w gablocie. W związku z Marszem odbędzie się zbiórka pieluch i pieluchomajtek w ramach akcji Pieluszka dla Maluszka, którą organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Poznania. Pieluszki można będzie przynieść do kościoła przez najbliższe dwa tygodnie.

11. Proszę o zgłoszenie się po hasła, które należy umieścić na Ołtarzach w czasie uroczystości Bożego Ciała.

12. Pogrzeb śp. Jacka Woźniczaka odbył się w sobotę, a śp. Adeli Kubala będzie jutro, w poniedziałek o godz. 11.00. Z kolei pogrzeb śp. Stanisława Hampla odbędzie się w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek...

13. Serdecznie dziękujemy za dbałość o czystość w naszej świątyni. W tym tygodniu o powyższą posługę proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Szkolnej nr 5, 6, 7, 8.

Zapowiedź przedślubna:

Janusz Tomasz Maćkowiak, st. wolny, zam. w parafii pw. św. Michała Arch. w Uzarzewie i Dalia Magdalena Najman, st. wolny, par. pw. św. Maksymiliana w Strykowie. Zap. II.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w/w nupturientów zobowiązany jest w sumieniu do zgłoszenia ich duszpasterzowi parafii.