Ogłoszenia duszpasterskie, 05.06.2022

Niedziela, Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Znalezione obrazy dla zapytania duch święty

Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.30.

Rocznica I Komunii św. dla dzieci z kl. IV odbędzie się na Mszy św. o godz. 10.30.

Jutro Święto Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00.

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy o godz. 18.00.

Katecheza dla przed Bierzmowaniem będzie w sobotę (11.06.) o godz. 10.00.

Marsz dla Życia odbędzie się za tydzień, w niedzielę, 12 czerwca w Poznaniu. Bardzo zapraszamy całe rodziny do wzięcia w nim udziału, aby zamanifestować nasze wsparcie dla prawa do życia dzieci nienarodzonych i wszystkich ludzi. Szczegóły na plakacie w gablocie. W związku z Marszem ma miejsce zbiórka pieluch i pieluchomajtek w ramach akcji Pieluszka dla Maluszka, którą organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Poznania. Pieluszki można składać do Kosza do przyszłej niedzieli.

Zbiórka ofiar na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św..

Serdecznie dziękuję za składane ofiary na nasze prace inwestycyjne i remontowe. Salka parafialna, biuro, toaleta i kuchenka zostały oddane do użytkowania. Zamówione zostały nowe drzwi wejściowe do domu parafialnego od strony kościoła, a w realizacji jest brama i furta cmentarna. Przymierzamy się też do odnowienia elewacji kościoła, ale na razie zostały wyczerpane nasze zasoby finansowe. Tym bardziej więc składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem i życzliwością wspierają wspólnotę parafialną.

Ołtarze na Boże Ciało budujemy wg zwyczaju z lat ubiegłych. I – Caritas parafialna, II – mieszkańcy ul. Poznańskiej i Krótkiej, III – Żywy Różaniec i Różaniec Rodzin, IV – Rada Sołecka i OSP Strykowo. Proszę dziewczynki i mamy o gromadzenie kwiatków na procesje.

Poznańska Piesza Pielgrzyma na Jasną Górę wyruszy m.in. z Grodziska Wlkp. w dniu 5 lipca. Można się zapisywać online lub we Farze w Grodzisku. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Serdecznie dziękujemy za dbałość o czystość w naszej świątyni. W tym tygodniu o powyższą posługę proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Kościuszki nr 3, 5, 7, 9.

Pogrzeb śp. Andrzeja Nędzyka odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek...