Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022

XXIV niedziela zwykła

1. Dziś mija 21 rocznica ataku na World Trade Center. Bogu życia i śmierci polecamy w modlitwach jeszcze raz wszystkie ofiary tej zbrodni.

2. Spotkanie Zespołu synodalnego naszej parafii odbędzie się w poniedziałek (12.09.), po wieczornej Mszy św..

3. Pierwsze zebranie Rad duszpasterskiej i ekonomicznej naszej parafii odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.. Dziś zostaną wręczone nominacje.

4. Nowenna do św. Maksymiliana we wtorek na mszy św., a Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy św..

5. Biuro parafialne czynne we wtorek i w piątek po wieczornej Mszy św..

6. Spotkanie dla uczniów kl. VII będzie w sobotę o godz. 10.00 w salce.

7. Dzieci klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Po Mszy św. spotkanie.

8. Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie będzie miało miejsce w Poznaniu w sobotę 17.09. Szczegóły na plakacie.

9. Msza św. w intencji pielgrzymów o godz. 10.30 w przyszłą niedzielę. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.

10. Składka na cele remontowe i gospodarcze parafii będzie w niedzielę za tydzień (18.09.), to trzecia niedziela miesiąca. Do tej pory od stycznia br. na cele inwestycyjne parafii ofiarę złożyło 118 rodzin, czyli blisko 30% rodzin parafii. Bardzo dziękuję za wspieranie i okazywaną życzliwość wobec potrzeb parafii. Wiele jednak rodzin o tym zapomniało. Wiemy, że sytuacja gospodarcza jest trudna dla wszystkich, tym bardziej więc wyrażam wdzięczność za pamięć, także tą materialną o swojej parafii. Przymierzamy się do odnowienia elewacji kościoła, czyli do: impregnacji podbitek drewnianych, usunięcia pęknięć na ścianach, zacieków, malowania nasad metalowych, ścian, napraw dekarskich.

11. Zbiórka na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie po Mszach św. za tydzień.

12. Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni i jej otoczenia. W tym tygodniu o powyższą posługę proszone są rodziny zamieszkałe przy ul. Nowej nr 6 (blok).