Archidiecezja Poznańska

Ogłoszenia duszpasterskie 9.10.2022

XXVIII niedziela zwykła, 9 października 2022

  DJI_0014.jpg

Trwa Miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe w zwykłe dni o godz. 18.00, a potem Msza św.; w niedzielę o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę prosimy, aby różaniec św. poprowadziła I Róża różańcowa modląca się za dzieci. Specjalnie dla dzieci różaniec św. w poniedziałki i piątki o godz. 16.30.

 Biuro parafialne czynne w poniedziałek, wtorek i w piątek.

 Rodziców dzieci klas I i II szkoły podstawowej zapraszam na różaniec św., Mszę św. i krótkie spotkanie w czwartek o godz. 18.00.

 Katecheza parafialna dla uczniów klas VII i VIII przed Bierzmowaniem będzie w sobotę (15.10) o godz. 10.00 w salce parafialnej.

 Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej w sobotę o godz. 17.30, to 15 dzień miesiąca.

 Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę (13.10). Po Mszach św. zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Będzie można nabyć kremówki Papieskie, jedno opakowanie (dwie sztuki) po 16 zł.

 Za tydzień III niedziela miesiąca, składka na cele remontowe parafii. Rozpoczęła się inwestycja kompleksowej odnowy elewacji naszego kościoła. Wykonano już prace dekarskie i część malowania frontonu oraz podbitek drewnianych. Całościowy koszt tych prac, mamy nadzieję zamknie się w kwocie do 30 tys, zł.. Proszę zatem naszych parafian w tym czasie do końca roku o wspomożenie remontu; gdyby była taka możliwość, to wysokości 100 zł od rodziny. Za wszelką życzliwość i ofiarność niech Pan Jezus wynagrodzi.

 Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Bardzo wielkie podziękowania składam wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przygotowania wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Wdzięczność swoją kieruję do osób dbających o teren przykościelny (do Pań Beaty, Jolanty z Mamą, Panów Zbigniewa z synem, Mariana,Wiktora z Ukrainy, Marka), o czystość w salce parafialnej (Pań Heleny, Małgorzaty, Kariny, Donaty), o cmentarz parafialny, o sprawy posiłków w kuchni,. Dziękuję oczywiście Pani Organistce, Pani Gospodyni, Panu Kościelnemu, Paniom Lektorkom, Panom Szafarzom, Służbie Liturgicznej, Strażakom i wszystkim innym parafianom za każde dobro. W tym tygodniu o posługę w kościele proszę są rodziny zamieszkałe przy ul. Nowej nr 30, 34, 36, 38, 40.

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
tel. kom. 694 419 953
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747