Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2022

Boże Narodzenie 2022BN_2021_1.jpg

Niepojęte dary dla nas daje; dzisiaj z nieba Ojciec łaskawy. Gdy się wieczne Słowo Ciałem staje, mocą swojej cudownej sprawy. Nędze świata precz odmiata, a płaczliwe jęczenia; w dźwięków głosy pod niebiosy i w wesele zamienia. Skąd dziś wszyscy weseli; Wyśpiewują Anieli: Niechaj chwała Bogu będzie w niebie, a na ziemi pokój ludowi!”

Słowami pięknej, acz trochę zapomnianej polskiej kolędy z XVII wieku pragnę złożyć naszym miłym Gościom i Wszystkim mieszkańcom parafii najserdeczniejsze życzenia duchowej radości, prawdziwego pokoju i poczucia, że jest się zawsze kochanym, czyli tego wszystkiego co może dać nam Nowonarodzone Dziecię Jezus. „Szczęść Boże” na Święta!

1. W Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) Msza św. o godz. 10.30.

W drugie święto Bożego Narodzenia, św. Szczepana Męczennika; Msze św. jak w niedzielę, o godz. 8.30, 10.30 i 18.00. Taca na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękuję Panom Kościelnemu, Eugeniuszowi, Wiktorowi z UA i Jackowi za przywóz i ustawienie choinek w kościele, a Leśnictwu z Będlewa za ich ofiarowanie; Podziękowanie składam Pani Magdalenie, Marcie, Marii, Oldze, Panom Krzysztofowi, Dominikowi, Łukaszowi, Przemkowi, ministrantom Pawłowi, Mateuszowi, Franciszkowi, Oskarowi, Mikołajowi, Wiktorowi, Tymkowi oraz Paniom z Caritas parafialnej za montaż żłóbków (w kościele i na zewnątrz) oraz dekoracji. Jeszcze raz „Bóg zapłać” Paniom z Caritas parafialnej za obsługę przy stoisku ze świecami i opłatkami i przygotowanie śniadań dla dzieci w czasie rorat. Za dary serca, produkty żywnościowe, słodycze, które w ilości ponad 30 paczek dostarczone zostały do centrali Caritas na poznańskiej Wildzie, a także za 15 małych paczek dla chorych serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Wielkie „Bóg zapłać” Pani Organistce, Panu Kościelnemu, Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii, Pani dbającej o bieliznę kościelną, Pani Gospodyni, Panom Szafarzom, Paniom sprzątającym kościół i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego w naszej świątyni. Bardzo dziękuję za stroiki i dekorację groty Matki Bożej.

2. Kolęda od wtorku 27.12., godz. 10.00. ul. Towarowa, Świerkowa, część Poznańskiej i Lipowa. Na kolędę dzieci i młodzież przygotują zeszyty i karty prac z religii oraz dzienniczki liturgiczne kl. III, VII i VIII.

3. Zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w środę (28.12.) o godz. 18.00.

4. Msza św. za zakończenie Roku z nabożeństwem eucharystycznym w sobotę o godz. 16.30 (Św. Sylwestra).

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni. W tym tygodniu o powyższą posługę proszone są rodziny zamieszkałe przy ul. Park 1/1a, 1/2, 4, 7 i 8.

6.  Ks. Arcybiskup Metropolita mianował z dniem 24.12.2022 roku Ks. proboszcza dr Tomasza Kokornaczyka Kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej w Środzie Wielkopolskiej.