Archidiecezja Poznańska

Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023

VI Niedziela Wielkanocna

  

Nabożeństwa „majowe” ku czci Matki Najświętszej w tygodniu przed Mszą św. o godz. 18.00. W niedzielę zapraszamy na Litanię Loretańską i Apel Jasnogórski o godz. 20.30, przy grocie Matki Bożej z Lourdes.

 Od poniedziałku do środy obchodzimy tzw. „dni krzyżowe”, czyli dni modlitwy o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Po Mszy św. wieczornej będzie śpiewaMajowe 2022na litania do Wszystkich Świętych i udamy się w procesji do krzyży, które są wokół świątyni i do Groty. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich, aby uprosić Błogosławieństwo Bożego na dobre urodzaje, by dopisała pogoda i nikomu nie zabrakło chleba. KTO SIĘ MODLI NIGDY CZASU NIE TRACI!

Różaniec św. do Siedmiu Boleści Matki Bożej w poniedziałek (15.05.) o godz. 17.30. 

 Biuro parafialne czynne we wtorek i w piątek po Mszy św..

 Spotkanie Rad parafialnych duszpasterskiej i ekonomicznej odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. i modlitwach o dobre urodzaje.

 Krąg Biblijny odbędzie się w czwartek po Mszy św.. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie też wszystkich pełniących posługę lektorską w naszej parafii.

 Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

 Za tydzień III niedziela miesiąca, składka na mszach św. na cele gospodarcze i inwestycyjne naszej parafii. Trwa odnowa elewacji domu parafialnego, salki i budynków gospodarczych. Koszt, to przynajmniej 20 tys. zł.

 Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. O przygotowanie Ołtarzy prosimy (I ołtarz) Grupę Caritas z Radą parafialną, (II ołtarz) mieszkańcy z ul Parkowej i Parku, (III ołtarz) Wspólnoty Różańcowe, (IV ołtarz) OSP Strykowo i Rada Sołecka. Proszę o zgłoszenie się po hasała na ołtarze w przyszłą niedzielę.

 Serdecznie dziękujemy za dbałość o czystość w naszej świątyni. W tym tygodniu o powyższą posługę rodziny zamieszkałe przy ul. Bukowskiej nr 20, 22, 24, 26 i 26A.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 61 221 04 80                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
tel. kom. 694 419 953
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747