Niedziela 19 listopada 2017

talent

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

Na pytanie, kto osiągnie zbawienie, dzisiejsza liturgia odpowiada Chrystusową przypowieścią o talentach: osiągnie je ten, kto wykorzystał i pomnożył talenty otrzymane od Boga. Czy ja wykorzystałem to, co dostałem w prezencie?

W poniedziałek nie będzie Mszy św. w naszym kościele.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

Wymienianki roczne można składać do przyszłej niedzieli włącznie.

W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

Przyszłoroczna pielgrzymko-wycieczka będzie w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia. Odwiedzimy południowo wschodnie tereny Polski, okolice Tarnowa i Przemyśla łącznie z Kalwarią Pacławską.

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.