Niedziela 3 czerwca 2018

oktawa BC

9 NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwa oktawa Bożego Ciała – każdego dnia odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem. W czwartek błogosławieństwo wianków i ziół.

W czwartek, 7 czerwca, liturgiczne wspomnienie bł. Michala Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego męczenników z Peru.

W czwartek i piątek odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 900.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja i odmówienie litanii przed figurą NSPJ. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu za uchwalenie Konstytucji 3 Maja w Warszawie.

17 czerwca  o godz. 1630 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Stęszewie będzie koncert muzyki chóralnej. Wystąpią: chór „Canticorum” ze Stęszewa, chór „Milenium” z Wronek oraz p. Monika Kijek wraz z kwartetem smyczkowym. Bezpłatne bilety można otrzymać w zakrystii.

Od dzisiejszej niedzieli będzie pełnił w naszej świątyni posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św. p. Jakub. Będzie rozdawał Komunię św. w czasie Mszy św., może też zanosić Komunię św. do chorych.

Zachęcam do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy katolickiej. Jest także do zabrania bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre nowiny”, oraz „Głos Caritas”.