Archidiecezja Poznańska

Niedziela 9 kwietnia 2017

niedziela palmowa

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Zaczynający się dziś tydzień nazywany jest przez chrześcijan „Wielkim”, bo będą się w nim dokonywać wielkie wydarzenia zbawcze. Zachęcajmy się więc wzajemnie do udziału w nabożeństwach wielkotygodniowych, zwłaszcza w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wigilię Paschalną i w samą Wielkanoc.

W poniedziałek i wtorek odwiedziny chorych z sakramentami św.

Spotkanie przygotowawcze dzieci do I komunii św. w poniedziałek o godz. 1300 w kościele.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W Wielki Czwartek wydarzenia liturgiczne będą się koncentrowały w dwóch miejscach.  Przed południem w katedrze Ks. Arcybiskup konsekruje oleje, które będą używane przez kapłanów całej archidiecezji do posługi sakramentalnej. natomiast wieczorem w kościołach parafialnych będą uobecniane wydarzenia zbawcze związane z Ostatnią Wieczerzą. Jest to dzień w którym świętujemy ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii.

Nabożeństwo wielkopiątkowe – to jedyny dzień w roku liturgicznym w którym nie jest sprawowana Msza św., a tylko nabożeństwo Męki Pańskiej, które kończymy złożeniem Chrystusa do grobu. W Wielki Piątek o godz. 1500 nabożeństwo Drogi krzyżowej. W dniu tym obowiązuje post ścisły.

Nabożeństwo Wigilii Paschalnej, wzorowane na spotkaniach modlitewnych odbywających się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, to modlitewne oczekiwanie na Zmartwychwstanie. Liturgia rozpocznie się o godz. 2000, a zakończy się procesją rezurekcyjną (baldachim i sztandary), przynosimy ze sobą świece.

Święcenie pokarmów wielkanocnych w sobotę przed kościołem o godz. 1200, 1300, 1400.

Adoracja w piątek i sobotę od godz. 1100 do liturgii wieczornej – indywidualnie lub rodzinami.

W sobotę o godz. 1100 Różaniec do Siedmiu Boleści MB, a o 1500 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Zapisy na książkę Tomasza Terlikowskiego  o św. Maksymilianie. Będzie można nabyć z rabatem. Zamówione będziemy musieli kupić!

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl