Archidiecezja Poznańska

Niedziela 27 maja 2018

Trojca sw

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie za nasze zbawienie, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

W czwartek, 31 maja, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana uroczystością Bożego Ciała. Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 1000. Trasa tak jak w latach ubiegłych. Przygotujmy ołtarze, sztandary, baldachim, trasę procesji, dekoracje domów w całej parafii. Baldachim w Boże Ciało i w oktawie będą nosili ojcowie dzieci pierwszokomunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, służbę liturgiczną do przygotowania i uczestniczenia w procesjach. Zbiórka ministrantów we wtorek po Mszy św. Procesja także podczas oktawy, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.

W piątek spowiedź św. od godz. 1700.

W przyszłą niedzielę od godz. 1030 adoracja Najświętszego Sakramentu

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła w maju składamy parafianom z ul.  Parkowej 1-7 z p. Heleną Walęczewską, o sprzątanie w czerwcu prosimy parafian z ul. Park, Parkowa 8-11, Krótka z p. Aliną Górecką.

Na inwestycje parafialne zebraliśmy 2480 zł.

Promocja nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., którzy w tym roku ukończyli kurs i odbyli rekolekcje odbędzie się w sobotę, 2 czerwca w kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Poznaniu (os. Bohaterów II wojny światowej 88). Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. Msza Święta rozpocznie się o godzinie 1000. Wśród nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. jest nasz parafianin p. Jakub Frąckowiak, który od przyszłej niedzieli będzie pełnił tę posługę w naszej świątyni.

Zachęcam do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy katolickiej. Jest także do zabrania bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre nowiny”, oraz „Głos Caritas”.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl