Archidiecezja Poznańska

Relikwie bł. Zbigniewa i bł. Michała w naszym kościele

IMG 0076

W niedzielę 12 listopada 2017 r. podczas Mszy św. o godz. 1100 zostały uroczyście wprowadzone  do naszego kościoła relikwie 1 stopnia (cząstki kości) błogosławionego  Zbigniewa Strzałkowskiego i błogosławionego Michała Tomaszka męczenników z Peru. Oddając cześć relikwiom świętych i błogosławionych Kościół czci jednak samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał przez ręce ludzi, których prowadził ku uświęceniu siebie i innych, a którzy ufnym i pełnym zawierzenia sercem w gorliwości wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie.

To ogromne wydarzenia dla całej naszej parafii. Relikwie zostały sprowadzone do naszej wspólnoty dla publicznego kultu wiernych i pogłębienia wiary. Nasza parafia jest pod wezwaniem św. ojca Maksymiliana Kolbe franciszkanina, również i błogosławieni ojcowie Zbigniew i Michał to synowie duchowi św. Franciszka, podobnie jak nasz patron.

Męczennicy którzy śmierć 9 sierpnia 1991 r. w Pariacoto w Peru, zostali beatyfikowani 5 grudnia 2015 r. Pierwsi polscy misjonarze męczennicy zostali zamordowani przez terrorystów z Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak”. Ich śmierć przypomina ostatnią drogę Jezusa Chrystusa: ostatnia Eucharystia, pojmanie, wyrok, wypisana wina. Śmierć Zbigniewa i Michała zaprasza nas, byśmy pogłębiali naszą wierność Chrystusowi, bo każde męczeństwo daje posiew oraz wzrost wiary. Zbigniew i Michał to błogosławieni, którzy dopiero są poznawani w Kościele, dlatego w sposób szczególny winniśmy ich prosić o wstawiennictwo. Do bł. Michała zanosić będziemy modlitwy w intencji spraw ludzi młodych, zaś do bł. Zbigniewa zwracać się będziemy w intencji osób cierpiących, wypraszając łaskę zdrowia dla tych, którzy są dotknięci krzyżem choroby. Papież Franciszek w lipcu 2016 r., podczas wizyty w Polsce, odwiedził Bazylikę Franciszkanów w Krakowie, gdzie uczcił relikwie Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników i zainaugurował modlitwę o ochronę przed terroryzmem.

Postanowiliśmy zaprosić tych błogosławionych do naszego kościoła, by zostali z nami na zawsze, by za ich orędownictwem wypraszać potrzebne łaski u tronu Boga.

Relikwie wprowadził, odprawił Mszę św. i wygłosił Słowo Boże - o. Łukasz franciszkanin z Krakowa.

Tags: galeria

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747