Archidiecezja Poznańska

Niedziela 25 marca 2018

Jezus w koronie

NIEDZIELA PALMOWA

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, od uobecniania wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.

Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu będzie Triduum Paschalne, w czasie którego będziemy przeżywali wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa związane z Ostatnią Wieczerzą, Męką Pańską i Zmartwychwstaniem.

W poniedziałek i wtorek od godz. 900 odwiedziny chorych z sakramentami św.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W czwartek o godz. 1800 Msza Ostatniej Wieczerzy.

W piątek dzień Męki Pańskiej, obowiązuje post ścisły. O godz. 1500 Droga krzyżowa. O godz. 1800 nabożeństwo Męki Pańskiej. Nie sprawuje się w tym dniu Mszy św.

W sobotę nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 2000 nawiązujące do liturgii Kościoła w pierwszych wiekach chrześcijaństwa na które przychodzimy ze świecami. po Mszy św. procesja rezurekcyjna. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 1200, 1300 i 1400 (przed kościołem)

Adoracja w Wielki Piątek i Wielką Sobotę według planu umieszczonego w gablocie.

Na daninę diecezjalną ofiary złożyły dotychczas 193 rodziny. Na kwiaty do Grobu Pańskiego zebraliśmy 520 zł, a na inwestycje parafialne 2870 zł.

W niedzielę 25 marca o godz. 1930 w Słupi Misterium Pasyjne z udziałem „Bellator societas” Aleksandry Idkowskiej i chóru parafialnego.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła w marcu składamy parafianom z ul. Nowej 1,2,6,7 z p. Zofią Figler. O sprzątanie w kwietniu prosimy parafian z ul. Nowej 12-60 oraz Leśnej i Łąkowej z p. Aleksandrą Skałecką.

14 kwietnia – sobota - autokarowa pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt pielgrzymki 100 zł. Przy zapisie wpłata 20 zł.

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia będzie pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Wierzchosławice, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Zapisy są już przyjmowane.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl