Archidiecezja Poznańska

Niedziela 29 lipca 2018

chleby

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako tego, który karmi naszą duszę – słowem Bożym i ciało - chlebem. Ukazuje jednak, że nie przyszedł, aby zapewniać chleb doczesny, tylko ten, który daje życie wieczne. Czy jesteśmy tego świadomi?

Od poniedziałku do piątku pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in.: Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny, Zalipie, Tarnów, Starą Wieś, Dębowiec, Kalwarię Pacławską, Przemyśl, Zamość. Msza św. jutro o godz. 500 i bezpośrednio  po niej wyjazd.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła w lipcu składamy parafianom z ulic Poznańska 12-60, Malwowa, Świerkowa, Towarowa z p. Agnieszką Wiśniewską o sprzątanie w sierpniu prosimy parafian z ulic Kolejowa, Podgórna, Lipowa, Poznańska – nieparzyste z p. Zofią Ciołek

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowennę do św. Maksymiliana. Różaniec z wypominkami i Msza św. za zmarłych będzie w środę 8 sierpnia (kartki są wyłożone przy czasopismach), Odwiedziny chorych będą w czwartek i piątek – 9 i 10 sierpnia. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia będzie w piątek 10 sierpnia.

Na wsparcie misjonarzy, na zakup dla nich środków transportu, zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 975 zł.

W ramach działalności ewangelizacyjnej, sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl