Archidiecezja Poznańska

Niedziela 31 marca 2019

spowiedz

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątek po Mszy św.; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1500.

W czwartek Mszy św. nie będzie.

W piątek – pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 1700.

W piątek na Drogę Krzyżową zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po nabożeństwie krótkie spotkanie.

„Bóg zapłać” za złożone ofiary na daninę diecezjalną oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary na te cele w kopertach składamy do skarbony przy czasopismach. W zakrystii można nabyć świece wielkanocną – paschalik – 7 zł.

W przyszłą niedzielę pół godziny przed Mszą św. o godz. 1100 adoracja Najśw. Sakramentu.

Policja – Dzielnicowy przypomina o obowiązku umieszczenia na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem nieruchomości.

Za sprzątanie kościoła w marcu składamy podziękowanie parafianom z ul. Parkowej 1-7 z p. Heleną Walczewską; o sprzątanie w kwietniu prosimy parafian z ul. Park, Parkowa 8-11 i Krótkiej z p. Aliną Górecką,

„Miłość i miłosierdzie” to kolejny po „Dwóch koronach” fabularyzowany dokument w reżyserii Michała Kondrata poświęcony postaci świętej. Ale tym razem reżyser idzie dalej, ukazując widzowi nie tyle hagiografię, ile raczej opowieść o Bożym miłosierdziu, którego kult zapoczątkowała św. siostra Faustyna. Film wzrusza i daje nadzieję, sięga do tego, co cudowne i niewytłumaczalne. Fabuła filmu koncentruje się wokół sylwetki polskiej zakonnicy, siostry Faustyny Kowalskiej. Ta mistyczka i wizjonerka, uznana za świętą przez papieża Jana Pawła II, w swoim życiu miała bardzo ważną misję. Film pokazuje nieznane do tej pory fakty i przybliża widzom narodziny kultu Bożego miłosierdzia. W tle pojawia się fascynująca historia wileńskiego obrazu, który przedstawia wierny wizerunek Chrystusa oraz dowody naukowe na jego zgodność z Całunem Turyńskim i chustą z Oviedo. Wyjazd do kina w tygodniu po 7 kwietnia. Proszę o zgłoszenie – kto byłby chętny.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która przybliża i wyjaśnia nam wiele spraw związanych z prawem Bożym i życiem według nauki Jezusa Chrystusa.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl