Niedziela 25 lipca 2021

swiecenie pojazdow 1

XVII niedziela zwykła

Msze św. w niedzielę o godz. 8.30, 10.30 i 18.00.

Dziś po Mszy św., błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z uwagi na dzień Patrona kierowców św. Krzysztofa. Po Mszy św. wyjedziemy z kościoła, nastąpi modlitwa błogosławieństwa, później proszę, aby kierowcy zasiedli do swoich pojazdów, uruchomili silnik, włączyli światła, dodali gazu i przez chwilę włączyli klakson. Następnie proszę, aby objechać dookoła kościół i przy wyjeździe będzie poświęcony indywidualnie każdy pojazd. Z tej okazji włączymy się też w akcję MIVA Polska, ofiarę będzie można złożyć w czasie poświecenia. Kierowcy otrzymają ładną pamiątkę do swego samochodu.

Na cele gospodarcze parafii w ubiegłą niedzielę zebrano 3.141 zł.; serdeczne „Bóg zapłać'!

Adoracja Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę, 1 sierpnia od godz. 9.30 do 10.30.

Nie będzie Mszy św. od wtorku do czwartku.  W sytuacji nagłej potrzeby duszpasterskiej pomocą służy Ksiądz senior Henryk ze Stęszewa (tel. 603577819).

Przygotowujmy się do obchodów odpustowych ku czci naszego Patrona św. Maksymiliana Marii Kolbego. Można pobrać kartki na Zaduszki odpustowe. Dzień osób chorych i starszych przewidziany jest na czwartek, 12 sierpnia, z kolei Msza św. za zmarłych będzie odprawiona na cmentarzu w piątek 13 sierpnia, a Suma odpustowa w sobotę, 14 sierpnia o godz. 12.00.

Młodzież, która regularnie przygotowuje się do  Sakramentu Bierzmowania poprzez udział we Mszach św., Spowiedzi św., nabożeństwach, zajęciach katechetycznych itd. będzie miała możliwość przyjęcia tego Sakramentu przy końcu września br. w naszej parafii. Pozostałe osoby będą miały okazję przyjąć Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej w późniejszym terminie.

Przypominam, że dyspensa od udziału we mszach św. niedzielnych z powodu pandemii została wycofana przez Episkopat Polski już ponad miesiąc temu. Każdy więc katolik zobowiązany jest pod sankcją grzechu ciężkiego do pobożnego udziału we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i wielkie podziękowanie dla Pań Elżbiety i Marii oraz Pana Mariana za prace porządkowe wokół kościoła.

tel. 61 221 04 80                           e-mail: xtomasz@vp.pl