Ogłoszenia 1.08.2021

XVIII Niedziela zwykła, 1 sierpnia 2021

Dziś zbiórka ofiar po Mszy św.. dla poszkodowanych przez powódź na zachodzie Europy.

Rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc świąt maryjnych, naszego odpustu parafialnego, rocznic powstania warszawskiego, bitwy warszawskiej, strajków z rok 1980. Apel do wszystkich osób wierzących o abstynencję od alkoholu w tym miesiącu, a przynajmniej o trzeźwość.

Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na MIVA Polska - 1.775 zł .

Biuro parafialne czynne we wtorek i w czwartek po Mszy św..

Nowenna do św. Maksymiliana we wtorek na mszy św. o godz. 18.00; w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W I czwartek miesiąca. Modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

W I piątek miesiąca (święto Przemienienia Pańskiego) Spowiedź św. od godz. 17.00 do 18.00.

Nie będzie w I piątek sierpnia obchodu chorych z sakramentami św. Serdecznie zapraszam chorych na Mszę św. w czasie obchodów odpustowych naszego Patrona św. Maksymiliana Kolbe.

Nauka przed Chrztem św. w piątek po wieczornej Mszy św..

Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy św.. Obecność obowiązkowa!

Zbiórka ofiar na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie za tydzień w niedzielę, do puszek po Mszach św..

Zbliżają się dni odpustowe ku czci św. Maksymiliana Kolbe, Patrona naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian na Mszę św. w czwartek, 12 sierpnia o godz. 10.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia olejem św.. Prośba do Caritas parafialnej i Rady Sołeckiej o zorganizowanie spotkania przy kawie dla naszych seniorów w sali przy Straży. Modlitwy za zmarłych i mszę św. odprawimy na cmentarzu w piątek, 13 sierpnia o godz. 19.00, od 18.15 Różaniec za zmarłych. Kartki na wypominki odpustowe są wyłożone, można też napisać na komputerze. Sumę odpustową 14 sierpnia w sobotę o godz. 12.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Dr Rafał Pajszczyk, Oficjał Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu. Proszę o przygotowanie sztandarów, zadbanie o wystrój świątyni i otoczenia, a dziewczynki niech zbierają kwiatki.

Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Nowej nr 1, 2, 6 i 7 z Pani Zofią Figler za troskę o czystość w kościele w miesiącu lipcu. W sierpniu prosimy o tę posługę parafian z ul. Nowej 12 – 60, Leśnej i Łąkowej a koordynacją zajmuje się Pani Aleksandra Skałecka.

Zapowiedź przedślubna:

Angelika Anna Gazda i Piotr Stanisław Kisielewicz, cyw. związani, oboje z par. św. Maksymiliana w Strykowie. Zap. I.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w/w nupturientów zobowiązany jest w sumieniu do zgłoszenia ich duszpasterzowi parafii.